Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha 8 aneb dobrému jsme pomohli

22. 05. 2013 8:14:47
V následujícím textu představím některé naše aktivity na Praze 8. Text si však mohou přečíst i obyvatelé Prahy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 i 10. Zásadně odmítám jakýkoli pragocentrismus, s článkem by se tedy měli seznámit i obyvatelé Brna, Ostravy, Plzně, Českých Budějovic i Liberce, Hradce Jindřichova i Králového, také Jihlavané a obyvatelé Pardubic. Nemohu vyjmenovat všechna města, městyse a vesnice, ale i vy, kteří žijete na samotě u lesa si následující blog můžete přečíst.

Semafor Čuprova Prosecká

Na podzim roku 2011 jsme kontaktovali MČ Praha 8 a požádali jsme o zvýšení bezpečnosti na přechodu na frekventované křižovatce ulic Čuprova a Prosecká. Kvůli nepřehlednosti byla tato křižovatka, a to nejen pro chodce, skutečně nebezpečná. MČ Praha 8 agendu přesunula na magistrát. Zahájili jsme jednání s odpovědným úředníkem, nějakou dobu se nic nedělo, a tak jsme zveřejnili o dané záležitosti blog (leden 2012) a obrátili jsme se i na primátora Svobodu. Požádali jsme sousedy a přátele z okolí, aby napsali na magistrát a žádali zabezpečení přechodu. Soustředěný tlak přinesl ovoce, již za několik týdnů byl přechod osazen semaforem s blikajícím chodcem a prodloužen interval přecházení pro chodce. Více na:

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/243681/Kdyz-na-vas-urednici-z-magistratu-kali-II.html

Petice

V první čtvrtině roku jsme sbírali podpisy pod petici proti stavbě radnice a obchodního centra na Praze 8. Petici podepsalo 1 025 občanů.

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/257111/Predani-petice-proti-stavbe-radnice-v-Praze-8.html

Na petici odpověděl starosta s místostarosty dopisem, v kterém obhajoval dosavadní postup. Sběr podpisů pod petici byl veřejnou akcí KDU-ČSL na osmičce a možností osobně hovořit s lidmi. O petici se zmínili HN a Parlamentní listy, nedávno o ní napsal týdeník 5+2. Petici na svých webových stránkách podpořilo o.s. 8jinak!.

Rozbité lavičky na Palmovce

Palmovka je dalším naším oblíbeným tématem, rozbité a zanedbané lavičky jen podtrhovaly neutěšený stav tohoto místa. Psali jsme o nich v několika textech, k našemu překvapení bylo několik laviček opraveno a pár odstraněno.

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/244705/Stan-pro-bezdomovce-herny-a-pokrytectvi-starosty.html

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/253120/Otevreny-dopis-mistostarostovi-Prahy-8-panu-Svarcovi.html

Naše opakované urgence ke stavu laviček na Palmovce snad přispěly k jejich opravě.

Účast na zastupitelstvu a happening

Účastnili jsme se jednání zastupitelstva a vystupoval na nich Mgr. Tomáš Pavlů. Při schůzi zastupitelstva, které projednávalo rozpočet, kritizoval „zajímavé“ položky rozpočtu např. : Např. kapitola 04 - školství, mládež a samospráva: Rekonstrukce dvou nových tříd MŠ Šiškova za 5,3 milionu Kč nebo rekonstrukce školní kuchyně a jídelny ZŠ Na Šutce za 36,5 milionu. Za pět milionů postavíte hezký rodinný dům, ne tak na Praze 8, zde to stačí na pouhou rekonstrukci dvou tříd mateřské školky! KDU-ČSL navrhuje vypracování oponentních posudků a zavedení elektronických aukcí.

Uskutečnil se i happening. Cestovní kancelář CzechCorrupt přivedla turisty na jednání zastupitelstva o rozpočtu Prahy 8. V diskuzi nad rozpočtem jsme upozornili na "zajímavé" položky, tj. na opravu školní kuchyně a jídelny za 36,5 milionu a další. Ve více než miliardovém rozpočtu, to jsou však jen drobné.

http://praha8.kdu.cz/Zpravy/Aktualne/CNN-prinesla-zpravu-o-zastupitelstvu-na-Praze-8.aspx

Bezpečnostní situace na Palmovce

Na schůzi zastupitelstva se také řešila velmi špatná bezpečnostní situace na Palmovce. Velké množství heren přitahuje podivné existence a dochází zde k prodeji drog. V diskuzi předseda Komise pro bezpečnost a veřejný pořádek JUDr. Václav Musílek uvedl, že chybí finanční prostředky na zlepšení situace. Mgr. Tomáš Pavlů navrhl v diskuzi na zastupitelstvu i na svém blogu, aby městská část zajistila přítomnost strážníků v dané lokalitě. Město kupodivu našlo prostředky na nákup dodávky pro městskou policii a na Palmovce bývají často strážníci. Bohužel zde jen sedí v autě a dýleři dýlují dál. Úsměvnou historku vyprávěla jedna maminka, která bydlí na Palmovce a přišla strážníky informovat, že za rohem se „dýluje“ - prodávají drogy. Strážníci ji však řekli, že musí auto hlídat a nemohou nijak zasáhnout.

Realizace přechodu před ZŠ Libčická

V uplynulém roce se nám také podařilo realizovat přechod před ZŠ Libčická. Nejdříve jsme se obrátili na MČ a Policii ČR s žádostí o nový přechod před školou. Naše žádost však byla odmítnuta. Zorganizovali jsme proto petici, kterou podepsalo padesát rodičů. Podpisy rodičů přispěly k realizaci přechodu a k zajištění větší bezpečnosti dětí před školou.


Senátní volby

V senátních volbách jsme společně se zelenými a ČSSD podpořili Prof. Martina Potůčka. Druhé kolo „nám“ uniklo pouze o necelou stovku hlasů.

Přenos ze zastupitelstva na internetu

Radní v programovém prohlášení tvrdili, že záznamy z jednání zastupitelstva budou přístupné na internetu. Tento bod nesplnili, na zastupitelstvu člen občanského sdružení žádal jeho splnění, v textu Anonymní alibisté v akci jsme poukázali na neplnění programového prohlášení. Prosincové zastupitelstvo bylo konečně přenášeno on-line. Domníváme se, že i na této změně máme zásluhu.

KDU-ČSL nemá žádného člena v radě ani zastupitelstvu MČ Prahy 8, na základě uvedeného výčtu však můžeme říci, že ovlivňujeme společenskou i politickou situaci na Praze 8.

Mgr. Tomáš Pavlů, KDU-ČSL Praha 8

Autor: Tomáš Pavlů | středa 22.5.2013 8:14 | karma článku: 10.40 | přečteno: 499x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.02 | Přečteno: 142 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 395 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.88 | Přečteno: 110 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.17 | Přečteno: 136 |

Jana Slaninová

Bojuj na naší straně!

Omšelý dům na konci neznámé ulice se mi vůbec nezamlouval. „Tam budeme spát.“ oznámil nám průvodce. „To není dobrý nápad.“ řekla jsem.

17.10.2017 v 13:13 | Karma článku: 15.24 | Přečteno: 442 | Diskuse
Počet článků 114 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1835
Aktivní občan Prahy 8, člen KDU-ČSL, předseda místní organizace.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.