Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha 8 aneb dobrému jsme pomohli

22. 05. 2013 8:14:47
V následujícím textu představím některé naše aktivity na Praze 8. Text si však mohou přečíst i obyvatelé Prahy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 i 10. Zásadně odmítám jakýkoli pragocentrismus, s článkem by se tedy měli seznámit i obyvatelé Brna, Ostravy, Plzně, Českých Budějovic i Liberce, Hradce Jindřichova i Králového, také Jihlavané a obyvatelé Pardubic. Nemohu vyjmenovat všechna města, městyse a vesnice, ale i vy, kteří žijete na samotě u lesa si následující blog můžete přečíst.

Semafor Čuprova Prosecká

Na podzim roku 2011 jsme kontaktovali MČ Praha 8 a požádali jsme o zvýšení bezpečnosti na přechodu na frekventované křižovatce ulic Čuprova a Prosecká. Kvůli nepřehlednosti byla tato křižovatka, a to nejen pro chodce, skutečně nebezpečná. MČ Praha 8 agendu přesunula na magistrát. Zahájili jsme jednání s odpovědným úředníkem, nějakou dobu se nic nedělo, a tak jsme zveřejnili o dané záležitosti blog (leden 2012) a obrátili jsme se i na primátora Svobodu. Požádali jsme sousedy a přátele z okolí, aby napsali na magistrát a žádali zabezpečení přechodu. Soustředěný tlak přinesl ovoce, již za několik týdnů byl přechod osazen semaforem s blikajícím chodcem a prodloužen interval přecházení pro chodce. Více na:

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/243681/Kdyz-na-vas-urednici-z-magistratu-kali-II.html

Petice

V první čtvrtině roku jsme sbírali podpisy pod petici proti stavbě radnice a obchodního centra na Praze 8. Petici podepsalo 1 025 občanů.

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/257111/Predani-petice-proti-stavbe-radnice-v-Praze-8.html

Na petici odpověděl starosta s místostarosty dopisem, v kterém obhajoval dosavadní postup. Sběr podpisů pod petici byl veřejnou akcí KDU-ČSL na osmičce a možností osobně hovořit s lidmi. O petici se zmínili HN a Parlamentní listy, nedávno o ní napsal týdeník 5+2. Petici na svých webových stránkách podpořilo o.s. 8jinak!.

Rozbité lavičky na Palmovce

Palmovka je dalším naším oblíbeným tématem, rozbité a zanedbané lavičky jen podtrhovaly neutěšený stav tohoto místa. Psali jsme o nich v několika textech, k našemu překvapení bylo několik laviček opraveno a pár odstraněno.

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/244705/Stan-pro-bezdomovce-herny-a-pokrytectvi-starosty.html

http://tomaspavlu.blog.idnes.cz/c/253120/Otevreny-dopis-mistostarostovi-Prahy-8-panu-Svarcovi.html

Naše opakované urgence ke stavu laviček na Palmovce snad přispěly k jejich opravě.

Účast na zastupitelstvu a happening

Účastnili jsme se jednání zastupitelstva a vystupoval na nich Mgr. Tomáš Pavlů. Při schůzi zastupitelstva, které projednávalo rozpočet, kritizoval „zajímavé“ položky rozpočtu např. : Např. kapitola 04 - školství, mládež a samospráva: Rekonstrukce dvou nových tříd MŠ Šiškova za 5,3 milionu Kč nebo rekonstrukce školní kuchyně a jídelny ZŠ Na Šutce za 36,5 milionu. Za pět milionů postavíte hezký rodinný dům, ne tak na Praze 8, zde to stačí na pouhou rekonstrukci dvou tříd mateřské školky! KDU-ČSL navrhuje vypracování oponentních posudků a zavedení elektronických aukcí.

Uskutečnil se i happening. Cestovní kancelář CzechCorrupt přivedla turisty na jednání zastupitelstva o rozpočtu Prahy 8. V diskuzi nad rozpočtem jsme upozornili na "zajímavé" položky, tj. na opravu školní kuchyně a jídelny za 36,5 milionu a další. Ve více než miliardovém rozpočtu, to jsou však jen drobné.

http://praha8.kdu.cz/Zpravy/Aktualne/CNN-prinesla-zpravu-o-zastupitelstvu-na-Praze-8.aspx

Bezpečnostní situace na Palmovce

Na schůzi zastupitelstva se také řešila velmi špatná bezpečnostní situace na Palmovce. Velké množství heren přitahuje podivné existence a dochází zde k prodeji drog. V diskuzi předseda Komise pro bezpečnost a veřejný pořádek JUDr. Václav Musílek uvedl, že chybí finanční prostředky na zlepšení situace. Mgr. Tomáš Pavlů navrhl v diskuzi na zastupitelstvu i na svém blogu, aby městská část zajistila přítomnost strážníků v dané lokalitě. Město kupodivu našlo prostředky na nákup dodávky pro městskou policii a na Palmovce bývají často strážníci. Bohužel zde jen sedí v autě a dýleři dýlují dál. Úsměvnou historku vyprávěla jedna maminka, která bydlí na Palmovce a přišla strážníky informovat, že za rohem se „dýluje“ - prodávají drogy. Strážníci ji však řekli, že musí auto hlídat a nemohou nijak zasáhnout.

Realizace přechodu před ZŠ Libčická

V uplynulém roce se nám také podařilo realizovat přechod před ZŠ Libčická. Nejdříve jsme se obrátili na MČ a Policii ČR s žádostí o nový přechod před školou. Naše žádost však byla odmítnuta. Zorganizovali jsme proto petici, kterou podepsalo padesát rodičů. Podpisy rodičů přispěly k realizaci přechodu a k zajištění větší bezpečnosti dětí před školou.


Senátní volby

V senátních volbách jsme společně se zelenými a ČSSD podpořili Prof. Martina Potůčka. Druhé kolo „nám“ uniklo pouze o necelou stovku hlasů.

Přenos ze zastupitelstva na internetu

Radní v programovém prohlášení tvrdili, že záznamy z jednání zastupitelstva budou přístupné na internetu. Tento bod nesplnili, na zastupitelstvu člen občanského sdružení žádal jeho splnění, v textu Anonymní alibisté v akci jsme poukázali na neplnění programového prohlášení. Prosincové zastupitelstvo bylo konečně přenášeno on-line. Domníváme se, že i na této změně máme zásluhu.

KDU-ČSL nemá žádného člena v radě ani zastupitelstvu MČ Prahy 8, na základě uvedeného výčtu však můžeme říci, že ovlivňujeme společenskou i politickou situaci na Praze 8.

Mgr. Tomáš Pavlů, KDU-ČSL Praha 8

Autor: Tomáš Pavlů | středa 22.5.2013 8:14 | karma článku: 10.40 | přečteno: 499x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Záchranné složky (na obrazovkách) v akci

Taky jste jistě postřehli, že většina seriálů se točí ohledně dramat v lidském životě, že? A kdo s nimi přichází ponejvíce do styku? Policie nebo zdravotníci. A samo sebou i hasiči. Čili takzvané záchranné složky...

17.8.2017 v 20:20 | Karma článku: 8.62 | Přečteno: 222 | Diskuse

Libuse Palkova

Nemám ráda hady

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá..Určitě si tuhle písničku pamatujete z dětství. I já má ráda všechna zvířátka, nejen chlupatá, ale některá naopak nesnáším-třeba pavouky a hady

17.8.2017 v 19:31 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 220 | Diskuse

Naďa Dubcová

Pan Srp hledá kladivo

Pan Srp nám dnes v televizi s vážnou tváří sdělil (psáno mými slovy), že v roce 1968 byli komunisti hodní, že by se účast ve straně neměla brát jako mínus pro funkci v radě v ÚSTR, na kterou je tlačen (proč?) a vůbec...

17.8.2017 v 19:29 | Karma článku: 22.07 | Přečteno: 428 | Diskuse

Klára Tůmová

Hlídání divé zvěře, den pátý

"...sometimes I just fall and break, sometimes it just overflows, I can't take no more, I can't take no more, no more..." Právě v této fázi slavného videoklipu se hrdinka vrhá z okna. Já mám chuť řvát, tohle snad už není možné!

17.8.2017 v 18:02 | Karma článku: 7.01 | Přečteno: 155 | Diskuse

Tomáš Králíček

Fašista Mosley zabil nadějného politika sira Oswalda Mosleyho

Sir Oswald Mosley patří mezi nejpozoruhodnější politiky britské historie 20. století. Jeho přerod ve vůdce britského fašismu byl ale jedním z jeho nejhorších politických rozhodnutí. Definitivně tím zabil sebe - nadějného politika.

17.8.2017 v 14:13 | Karma článku: 10.56 | Přečteno: 288 | Diskuse
Počet článků 114 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1832
Aktivní občan Prahy 8, člen KDU-ČSL, předseda místní organizace.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.